אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

תלמיד שזר אלוף הקנגורו


תאריך: 01/06/2014

ליאור עובדיה - תלמיד כתה ד' מבית ספר "שזר", זכה במקום הראשון לבני גילו בחידון קנגורו העולמי והוכתר למעשה כאלוף הארץ והעולם לתלמידים בני גילו. ביום חמישי הוא קיבל את הפרס בטקס שהתקיים במכון ויצמן. עוד הישג מרשים לאשדוד ולמערכת החינוך וגאווה ענקית לבית ספר שזר, שממשיך לספק פרסים וסיבות לשמוח.
עבור מיליוני ילדים ביותר מ-60 מדינות בעולם כבר לא צריך להסביר מהו שעשועון החידות העולמי "קנגורו". זו הפעילות המתמטית הכי רחבה בעולם והשנה הגיש הוועד המנהל של השעשועון את הבקשה להירשם לספר השיאים של גינס כפעילות מתמטית בינלאומית הגדולה ביותר. אחד מעקרונותיו של שעשועון החידות העולמי "קנגורו" הוא "מתמטיקה לכולם", כאשר המטרה העיקרית של השעשועון והתחרות הינה למשוך כמה שיותר תלמידים לעסוק בפתרון בעיות מתמטיות ולהראות להם שפתרון בעיות אינו מאיים ויכול להיות תהליך מאתגר ואף משעשע. השעשועון והתחרות מתקיימים במדינות שונות בעולם מזה כ-20 שנה וכיום משתתפים בה יותר מ-60 מדינות ויותר מ-6.5 מיליון תלמידים בגילאים 7-18.

רקע: "קנגורו" נולד באוסטרליה ובה נערכה התחרות לראשונה. את הרעיון הגה פיטר הולורן – מתמטיקאי אוסטרלי שהציע: (1) לחלק את כל הבעיות בתחרות לשלוש רמות כאשר הרמה הנמוכה ביותר מתאימה כמעט לכל תלמיד בגיל המתאים. (2) הבעיות מוגשות בצורה של רב ברירה. מהר מאוד התחרות כבשה לה מקום והיתה פופולארית מאוד בקרב התלמידים האוסטרליים. בהמשך, מתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת, מתמטיקאים צרפתיים ארגנו תחרות בצרפת וכבר בשנה הראשונה השתתפו בה כ-120,000 תלמידים. בכל שנה התרחבה התחרות וכללה מדינות נוספות. ישראל התקבלה לארגון הבין-לאומי רק בשנת 2013 והחל מ-2014 התלמידים הישראלים יכלו לקחת חלק בתחרות "קנגורו". ואכן, בשנת לימודים תשע"ד התקיים השעשועון בפעם הראשונה בישראל, ביוזמתו של דר' מארק אפלבאום ובחסות האקדמאית של מכללת קיי באר שבע. בארץ יש מספר תחרויות מתמטיות המיועדות לתלמידים מחוננים במתמטיקה ומטרתן היא איתור וקידום תלמידים מוכשרים ביותר. מילה נוספת על "קנגורו" מלמדת כי הוא מופנה לתלמידים רגילים ונהיה מפורסם בקרב תלמידים בגילאים שונים בהרבה מדינות. המשימות לשעשועון נבחרות על ידי וועד בינלאומי כך שגם תלמיד שלא בדיוק אוהב מתמטיקה וייתכן אפילו שסובל מחרדות במתמטיקה, ימצא לעצמו שאלות מעניינות ויהיה מסוגל להתמודד איתן. נזכיר גם כי הסיסמה העיקרית של השעשועון היא "מתמטיקה לכולם" או "מתמטיקה ללא גבולות".

מארגני התחרות אומרים כי הזמנת תלמידים מכל העולם לקחת חלק בתחרות הבינלאומית במתמטיקה, מקדמת ותורמת בתחומים הבאים: מעודדת תלמידים לשלוט בידע המתמטי שלהם. מחזקת את ביטחונם העצמי וביכולתם להבין מתמטיקה. מטמיעה את ההבנה כיצד מתמטיקה מיושמת בחוקי הטבע ובפעילויות אנושיות. מפתחת את היכולת להנאה וסיפוק מהחיים האינטלקטואלים, ומראה כי החינוך המתמטי הוא משמעותי בכל חלק בעולם.

אשדוד מתחברת לתחרות באופן די מפתיע. ליאור עובדיה - תלמיד כתה ד' מבית ספר "שזר"  זכה בחידון קנגורו במקום הראשון לבני גילו, וזאת על רקע העובדה שזו השנה הראשונה שהחידון מתקיים בישראל. את הפרס הוא קיבל בטקס שהתקיים במכון ויצמן

בבית ספר שזר מציינים כי מדובר בחידון מתמטי-אסטרטגי, המתקיים אחת לשנה במדינות רבות בעולם, והוא מיועד לילדים הלומדים בכיתות ב' עד י'. "השנה, לראשונה, הוא נערך גם בישראל ותלמיד שלנו זכה במקום הראשון לבני גילו"! הם אומרים ומסבירים כי כל החידות מתורגמות מהשפה האנגלית (לעברית ולערבית) וזהות בין כל המדינות המשתתפות, וכי ההשתתפות בשעשועון היא אישית ולפי בחירה של המשתתף, וחותמים בברכת "ישר כוח וכל הכבוד" ליאור!

בתמונה: ליאור עובדיה ותעודת הזכייה.

מבזקים
25/4/17
היום בצהריים הותקף פקח עירוני ע"י
25/4/17
חינוך להשכלה גבוהה היא מאבני הדרך המשמעותיים
25/4/17
ההכנות לאירועי הזיכרון ויום העצמאות
25/4/17
אירועים בעלי משמעות חינוכית המוכרזים
25/4/17
  עובדי עיריית אשדוד התכנסו בבית יד
24/4/17
בשבוע הבא יתקיימו אירועי הזיכרון וחגיגות
24/4/17
עיריית אשדוד נערכה לקראת יום העצמאות
24/4/17
כבכל שנה, המחלקה לקידום נוער במינהל
24/4/17
אלוף פיקוד העורף תמיר ידעי הרעיף מחמאות
23/4/17
את הסלרי כולנו מכירים אך איננו יודעים
<>
אבגדהוש
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר