אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

בין פסולת למיחזור


תאריך: 08/05/2012

400 תלמידי היסודיים שהתכנסו בחווה החקלאית, באו לומר דבר אחד: אנו שומרים על עיר ירוקה. הם דואגים למיחזור, לריאות הירוקות, לסביבה נקייה ולאיכות חיי התושבים.

 אל הכנס המיוחד שהתקיים ביום רביעי האחרון בחווה החקלאית באשדוד, הגיעו כ-400 תלמידים, מ-26 בתי ספר יסודיים בעיר, שבאו לציין את המהפך האקולוגי העובר על אשדוד ובעיקר להדגיש את הנושא המרכזי לכנס: פסולת ומיחזור. באשדוד כבר יודעים שפסולת ומיחזור הולכים יד ביד. אם נמשיך לטפל בפסולת הביתית והתעשייתית כפי שהיא מטופלת עד היום, ברור לכולנו שהנזק לכדור הארץ ולסביבת חיינו תלך ותגדל. מאידך אם נשנה את התנהגותנו ונתחיל למחזר, הרי שאנו מעלים תרומה משמעותית בהתמודדות של כל האנושות בשמירה על כדור הארץ ובהתמודדות האישית של כל אחד מאיתנו בשמירה על סביבה ירוקה.

גם תלמידי בתי הספר היסודיים, שהשתתפו בכנס המועצות הירוקות של אשדוד, יודעים ומבינים זאת והם הראשונים לפעול לקראת השינויים המתחוללים בחברה. זו הסיבה שכל התלמידים שהשתתפו בכנס, נכללים בתוכנית השנתית של "איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד-חבל יבנה", המופעלת במערכת החינוך היסודית באשדוד, כשחלקם גם זוכים לליווי ה"רשת הירוקה".

במינהל החינוך מציינים שהתלמידים פועלים כל השנה במסגרת תוכנית זו והכנס היווה למעשה את ה"דובדבן שבקצפת". על כך הם אומרים: "התוכנית היתה מגוונת ומרתקת ובמהלך הכנס הילדים קיבלו הסבר קצר על משבר הפסולת ולאחר מכן עברו פעילות חווייתית בתחנות שכללה סדנאות יצירה כמו יצירת תכשיטים מפנימיות של אופניים, יצירת דפי נייר מנייר גרוס, קיר גרפיטי ועוד, וכן  שיחקו במגוון משחקי רצפה שהוגדלו למימדי ענק - זיכרון סמלים ירוקים, שטיח סולמות וחבלים בנושא פסולת, פאזל כדור הארץ ועוד ועוד.."

בסיום הפעילות קיבלו תלמידי הקבוצות את "המירוץ לירוק", כתב חידה שהוכן השנה בפעם הראשונה. התלמידים היו צריכים להוכיח ידע סביבתי, תושייה ועבודת צוות. הזוכים במקום הראשון ב"מירוץ לירוק" היו תלמידי המועצות הירוקות של בתי הספר: אופק, אמירים, הרואה, חב"ד ונוף ים. לסיום, צפו כולם בהצגה בנושא מיחזור.

לא רק תלמידי אשדוד היו בכנס אלא גם אורחים שונים, נציגים של רשויות אחרות, שבאו ללמוד על התהליכים המקיפים בעיר אשדוד וגם נציגות בכירה של המשרד להגנת הסביבה. ד"ר ענת רוזן, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד-חבל יבנה, מציינת כי "הכנס השנה הינו תוצר של שיתוף פעולה פורה ומוצלח במיוחד בין מינהל החינוך, איגוד ערים, הרשת הירוקה והחווה החקלאית. כמו כן, השנה הכנס חגג את שנתו העשירית ואין ספק שהפעם הצבנו רף גבוה במיוחד, הן בהיבט התכנים והלמידה החוץ כיתתית שהיתה בכנס והן במגוון הפעילויות".

ד"ר רוזן וד"ר רננה אילן, נציגת המשרד להג"ס, ציינו כי התלמידים של היום יהיו מקבלי ההחלטות בעוד שנים ספורות והשמירה על כדור הארץ תוטל עליהם. "הם בוודאי יעשו זאת טוב מאיתנו" הדגישו.

גב' מרטין עובדיה, מנהלת החטיבה הצעירה בעיריית אשדוד, ציינה: "הכנס היווה נקודת שיא לפעילות שנתית מתמשכת המשלבת מנהיגות, מעורבות חברתית ומעורבות קהילתית בנושאי איכות הסביבה, ואין ספק כי הנושא מהווה נדבך חשוב בפעילות הערכית של מערכת החינוך בעיר".

מר יובל סלע, מנכ"ל הרשת הירוקה וגב' צופיה כהן, רכזת יישובית של תוכנית קרב, ציינו את העובדה שהצוותים המלווים חברו יחד ופעלו לאורך כל השנה, במקצועיות רבה ומתוך אמונה גדולה בתהליך חינוכי והתהליך אכן מורגש בבתי הספר.

מבזקים
28/6/17
הינך מוזמנת לערב סטיילינג ירוק הכולל
27/6/17
לראשונה יערך השנה שבוע שלם של אירועים,
27/6/17
1 מכל 3 הולכי הרגל שנהרגים או נפצעים
27/6/17
עם סיום שנה"ל, אלת"א אירחה
27/6/17
בימים בהם מדינת ישראל גועשת מבפנים ומותקפת
26/6/17
משפחה בטוחה באשדוד יוזמה שהחלה אך לפני
26/6/17
9 קווי לילה חדשים מצטרפים למפת השירות
25/6/17
למעלה מ-10,000 מבקרים, מאות כיתות, עשרות
25/6/17
אשדוד, עיר המתנדבים של ישראל. אלפי תושבים
25/6/17
חוויה יוצאת דופן לתלמידי חטיבות הביניים.
<>
אבגדהוש
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר