אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

שורשים ומעוף בבית ספר רעים


תאריך: 03/01/2016

הטקס המרשים שנערך בבית הספר רעים, במסגרת תכנית הקיימות, היה סיכום לתהליך חינוכי שמתקיים בבית הספר ושיאו בהסמכה שהוענקה ע"י המשרד להגנת הסביבה והכתרתו כבית ספר ירוק מתמיד. במעמד זה נחשף חדר המדעים של בית הספר ההולך והופך למרכזי בתכניות בית הספר הנושאי סביבה ירוקה וקיימות.

"חדר מדעים הולך והופך למרכז למידה לעידוד חיי יום יום ירוקים יותר" כך סיפרו לנו בבית ספר רעים, בעת ביקורינו באירוע חגיגי ומרגש במיוחד שנערך השבוע בבית הספר. האירוע, יום חשיפה של מרכז לימודי חוויתי בנושא קיימות, נפתח בטקס מרשים ובהשתתפות כל תלמידי בית הספר. הטקס שעסק (איך לא?) בקיימות, היווה סיכום לתהליך לימודי מתמשך בו בית הספר אף הוסמך על ידי המשרד להגנת הסביבה כבית ספר ירוק מתמיד!.

 מאז הסמכתו של בית ספר רעים לבית ספר ירוק מתמיד לא קופאים שם על השמרים, ובחצי השנה האחרונה הצוות, בהובלתם של מנהל בית הספר מר ירון שניידר, ורכזת הקיימות המוערכת של בית הספר הגב' פנינה ישראלי, בנה מיזם חדש - מרכז למידה חוויתי בדגש אימוץ הרגלי אורח חיים מקיים.

 כל המתארח בבית ספר רעים יתקבל בברכה ע"י התלמידים, גם תלמידי הכיתות הנמוכות וגם הבוגרים, אשר יארחו אתכם ויסבירו לכם מהו אורח חיים מקיים. "קיימות זה להפריד פסולת, לנסוע על אופניים ולהמעיט שימוש בתחבורה ציבורית, להקים גינה קהילתית, לזמן מגוון ביולוגי אלינו לעיר, להקפיד על שקט ולמנוע רעש" אומרים הילדים אשר יכולים למנות עוד נושאים ורעיונות בעולם הקיימות.

 הכל כך מיוחד שנבנה בבית הספר תוכל לראות לוחות קיר בשימוש חוזר עם מידע רב בנושאים עליהם למדו תלמידי בית הספר, משחקים תוצרת בית (חלקם מוכנים לשימוש וחלקם בתהליך), פינת ישיבה נמוכה ומיוחדת, שעון מתקליטים, ערכות למידה, הצללה מיוחדת.

 מרטין עובדיה, מנהלת אגף חטיבה צעירה במינהל החינוך שביקרה בבית הספר ביום החשיפה, ציינה את התרשמותה מהתהליכים החינוכיים בנושא קיימות המתקיימים בבית הספר ובירכה את הצוות והמורים. עוד הוסיפה מרטין כי בעיר מתקיימת שותפות אמיתית בין בתי הספר, מינהל החינוך ואיגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד חבל יבנה. "השותפות הזו מצמיחה תהליכים חינוכיים מרשימים ואין ספק כי כולנו יוצאים נשכרים" אמרה.

 ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, סיפרה: "בית ספר רעים הוא בית ספר מיוחד במינו. מספר רב של תכניות חינוכיות בנושא קיימות פעלו בו במהלך העשור האחרון ואין ספק שהזרעים שניטעו כאן מציצים אלינו מכל עבר". עוד הוסיפה ד"ר רוזן כי היא "מברכת את המנהל החדש של בית הספר ושמחה לראות תהליכים חדשים המתפתחים בנושא הקיימות".

 מרב יגר, רכזת חינוך והסברה ביקשה להודות לצוות בית הספר ובמיוחד לפנינה ישראלי על השקעה אינסופית ומסירות וכן לד"ר רננה אילן מהמשרד להג"ס ולקרן קיזלשטיין ונועם ואן דר האל מצוות האיגוד על הליווי המסור של התהליך.

 

קרדיט צילום: תם כתום

מבזקים
28/6/17
הינך מוזמנת לערב סטיילינג ירוק הכולל
27/6/17
לראשונה יערך השנה שבוע שלם של אירועים,
27/6/17
1 מכל 3 הולכי הרגל שנהרגים או נפצעים
27/6/17
עם סיום שנה"ל, אלת"א אירחה
27/6/17
בימים בהם מדינת ישראל גועשת מבפנים ומותקפת
26/6/17
משפחה בטוחה באשדוד יוזמה שהחלה אך לפני
26/6/17
9 קווי לילה חדשים מצטרפים למפת השירות
25/6/17
למעלה מ-10,000 מבקרים, מאות כיתות, עשרות
25/6/17
אשדוד, עיר המתנדבים של ישראל. אלפי תושבים
25/6/17
חוויה יוצאת דופן לתלמידי חטיבות הביניים.
<>
אבגדהוש
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר