אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

תמונה מעבר לעבר


תעודת מעבר לעבר
תאריך: 05/01/2016

המחלקה לחינוך השיקה השבוע שני ספרים, פרי עטם של תלמידי סדנת הכתיבה: תמונה - לקט שירים ומעבר לעבר - לקט סיפורים היסטוריים. הספרים חולקו לתלמידים בטקס מרשים, במעמד נציגי הפיקוח, מינהל החינוך, הנהלות בתי ספר, מורים, הורים והתלמידים עצמם. הספרים יעטרו גם את ספריות בתי הספר ויפארו את הכותבים. עוד סיבה לגאווה.

המיזם הייחודי, "אשדוד בסימן קריאה", שנולד באשדוד וקונה לו אט אט אחיזה ברשויות רבות בישראל, ציין השבוע חמש שנים לפעילותו במתכונת הנוכחית. בטקס מרשים שהתקיים באודיטוריום של מקיף ז', העלו על נס את ייחודיותו של הפרויקט, את התחומים בו הוא עוסק, את היקף התלמידים המשתתפים בו ואת היצירות המלהיבות היוצאות תחת ידיהם. על המיזם אחראית גב' יהודית גרנות, מנהלת מחלקת חינוך, אשר הגתה את הרעיון, מלווה אותו לכל אורך השנה ומתכבדת כמובן ביצירות התלמידים. "מדובר במיזם חינוכי מן המעלה הראשונה, המעודד ילדים לקרוא ספרים" אומרת היא וגב' אדלה שקלים, מרכזת המיזם ברמה העירונית, מוסיפה ומדגישה שמדובר ב"פרויקט רב תחומי הנותן במה לכל הכישרונות היצירתיים (כתיבה, דרמה, תיאטרון, קולנוע ואומנות פלסטית) כאשר החוט המקשר הוא הקריאה".

בכל שנה משתתפים במיזם קרוב ל-200 תלמידים, נציגי בתי הספר היסודיים מכיתות ד-ו, אשר נמצאו מתאימים ומעוניינים לפתח את כישרונותיהם היצירתיים בתחום הכתיבה. התלמידים משתלבים על פי תחומי עניין בסדנאות שונות: כתיבה, קולנוע (סרטים סביב ספרים), שירה, פלסטית (איור מתוך ספר, פיסול, כריכה..), דרמה (מחזות, ביאליק), קוראים ספרים שונים ומחברים בין השניים באמצעות יצירה המבטאת את כישרונם המיוחד. כך לדוגמא, תלמידי הסדנה לקולנוע יערכו סרט על דמות שקראו, באומנות הפלסטית יאיירו או יפסלו מוטיבים או נופים מספר שקראו, בכתיבה יערכו סיפור היסטורי על דמות שבחרו מעולם הקריאה ובשירה יבטאו את יכולתם הלירית.

המיזם לעידוד הקריאה החל בסדנאות בכמה בתי ספר והיום הוא מקיף את כל בתי הספר היסודיים. היצירות בהתחלה נותרו אצל הילדים ואילו היום מקומם בספרים המפארים את ספריות בתי הספר. ספרי היצירה מחולקים גם לתלמידים שיצירותיהם נכללו בספרים. "מאות יצירות נכתבו אך מסיבות ברורות לקטנו את הטובים שבהם לכדי ספר שלם" אומרת גב' שקלים ומציינת אשדוד כ"עיר מפתיעה ברצינות שבה היא מטפלת בפרויקטים חינוכיים ואת העבודה המדהימה הנעשית בין כותלי בתי הספר". גב' גרנות מדגישה כי "לכל ילד יש מקום לביטוי עצמי ולהצגת כישוריו היצירתיים ואין ילד שיצירתו לא תפורסם במסגרת כלשהי".

סדנאות הכתיבה כאמור הן יוזמה מקומית של מחלקת החינוך, וזו השנה השלישית שיצירות התלמידים מתפרסמות בקובצי שירה וסיפורים. "השנה שדרגנו את המיזם. רבים מהשירים הולחנו, נצרבו על דיסק והוצמדו לספר השירים" אומרים במינהל החינוך ומציינים כי "יתר השירים הוקראו בטקס ההשקה". בטקס ההשקה הוצגו שני הספרים: האחד, תמונה, הוא לקט שירים כאמור בצרוף דיסק של שירים מולחנים. השני, מעבר לעבר, לקט של סיפורים היסטוריים.

ומה אומרים על כך קברניטי החינוך בעיר? "השפה מאפשרת לכל אחד יכולות ביטוי והנאה נפלאים ומאפשרת ליצור יצירות ייחודיות המבטאות את אישיותו" כותב מר אריה מימון, ראש מינהל החינוך, בדברי הברכה שלו לספר השירים. "עולם הכתיבה פותח צוהר אל עולמות קסומים של דמויות, נופים ומקומות תוך שימוש ביד הדימיון לצד המרחב המוכר והידוע" משלימה גב' מרטין עובדיה, מנהלת אגף החטיבה הצעירה, ואילו גב' יהודית גרנות, מנהלת מחלקת החינוך המלווה את מיזם סדנת הכתיבה, מתפייטת בעצמה וכותבת בברכתה: "נפעמת ונרגשת קראתי את שיריכם. טנא היצירות שהגשתם הוא בעל ניחוחות נפלאים".

מבזקים
28/6/17
הינך מוזמנת לערב סטיילינג ירוק הכולל
27/6/17
לראשונה יערך השנה שבוע שלם של אירועים,
27/6/17
1 מכל 3 הולכי הרגל שנהרגים או נפצעים
27/6/17
עם סיום שנה"ל, אלת"א אירחה
27/6/17
בימים בהם מדינת ישראל גועשת מבפנים ומותקפת
26/6/17
משפחה בטוחה באשדוד יוזמה שהחלה אך לפני
26/6/17
9 קווי לילה חדשים מצטרפים למפת השירות
25/6/17
למעלה מ-10,000 מבקרים, מאות כיתות, עשרות
25/6/17
אשדוד, עיר המתנדבים של ישראל. אלפי תושבים
25/6/17
חוויה יוצאת דופן לתלמידי חטיבות הביניים.
<>
אבגדהוש
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר