אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

פיוט ושירה וגני ילדים


קונצרט צלילי שבת
תאריך: 10/01/2016

לפיוטים חן וחסד מיוחדים הפותחים בפנינו שערים רבים: שער אל נפש האדם, המשפחה והקהילה. שער לחוויית השירה, השפה והתפילה. שער אל הרב קוליות והעושר של התרבות היהודית. שער לשורשים המשפחתיים העמוקים מהם אנחנו יונקים. שער לשירת הלב של כל אחת ואחד. עכשיו גם ילדי הגן נחשפים לעולם הפיוט וייהנו מכל השערים.

משרד החינוך בחר באשדוד כמי שתשמש מודל של שילוב לתכנית המוסיקלית "'בואו לגני' - הזמר העברי והפיוט בגני הילדים". התכנית 'בואו לגני' היוצאת עתה לדרך, הינה תוצר של שיתוף פעולה בין מספר גופים: משרד החינוך, יד יצחק בן צבי, אתר "הזמנה לפיוט", התזמורת האנדלוסית אשדוד ומחלקת גנ''י בעיריית אשדוד.

בתכנית הושקעו מחשבה ומשאבים רבים בהנחיית הגננות, כתיבת חוברת הדרכה והפקת תקליטור ובו ביצועים מרגשים לפיוטים, המייצגים שתים עשרה מסורות של קהילות ישראל שיחולק לכל ילד וילדה, בגנים המשתתפים בתכנית. אז מה קורה כשכוכבים וילדים נפגשים באירוע אחד? במחלקת גני ילדים, המלווים את התכנית, אומרים: "מתעופפים ניצוצות!" ואכן, עושה הרושם שזה מה שקורה בימים אלו באשדוד.

בשבוע שעבר נפתחה שנת הפעילות עם קונצרט מרגש של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד, "צלילי שבת", שסחף את הילדים, ההורים והגננות. הייתה זו חוויה שבהחלט תוגדר כ"ניצוצות מתעופפים" כאשר אולם "יד לבנים" התמלא בשירת ילדים מענגת ומרגשת שנישאה על גבי צלילי התזמורת ונראה שאלף שנות פיוט ויצירה יהודית זוקפים ראשם בגאווה. הקונצרטים שפתחו את הפעילות הם "אקסטרות" שניתנו רק בעיר אשדוד. "זאת הצהרת הכוונות לרצינות ששיגרה סיגל דאי, המנהלת הנמרצת של מחלקת גני ילדים, שנרתמה והתגייסה להצלחת התכנית" אומרים בהנהלת התזמורת האנדלוסית בגאווה.

גם התגובות הנרגשות מהורים, ילדים וגננות, בתום הקונצרט, מעידות ש"את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק..." עד שמובטח כי גם המשך התכנית תזכה לאהדה רבה. כך, במהלך השנה יתקיים בגני הילדים מפגש עם פייטן, הילדים יפעלו במרכז המוסיקה בגן בהנחיית הגננות, ויקנחו בקונצרט  סיום חגיגי בהשתתפות הורי וילדי הגן. "התכנית מפגישה ילדים והורים עם שירת פיוטים ממסורות שונות המשקפות את הרב גוניות העשירה של תרבות השירה היהודית ומשתלבת ברפרטואר השירים הנלמדים בגן בהתאמה למעגל השנה, מעגל החיים ולתכנית הלימודים השנתית" אומרים במינהל החינוך ומציינים כי "מטרת התכנית לטפח זהות יהודית-ישראלית, העמקת ההיכרות עם פס הקול של התרבות הישראלית והעשרתה במקורות מגוונים של חכמת הדורות".

מבזקים
16/8/17
המרכז לשירות משמעותי וחיילי הנח"ל
14/8/17
מרכז קהילתי הנותן תמיכה למרבית צרכי
10/8/17
תושבים יקרים, לרגל פסטיבל הים התיכון
9/8/17
האפליקציה "אשדודית" הכוללת
8/8/17
עבודות על שד' מנחם בגין מיום ראשון,
8/8/17
המרחב הציבורי באשדוד לובש פנים חדשות
7/8/17
אוטוטו מתחילה שנת לימודים חדשה ולבית
6/8/17
אשדוד רושמת את כמות התלמידים הגבוהה
31/7/17
סן זהנג ז'ו (SEN ZHANG ZU), נספח ההגנה
30/7/17
הוא כבר עשה זאת עשר פעמים אלא שהפעם
<>
אבגדהוש
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר