אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

גנים ירוקים בחג הכי ירוק


תאריך: 26/01/2016

אין עיתוי יפה יותר לגנים הירוקים באשדוד כמו חג ט"ו בשבט המזוהה יותר מכל עם הצבע הירוק. על 20 הגנים הירוקים באשדוד נוספו שלושה גנים חדשים שהוסמכו אתמול במחוז דרום. קדם להסמכה תהליך עבודה שנתי, הגשת תכנית פעילות ועמידה בקריטריונים. וחוץ מזה כל הגנים בעיר עסקו השבוע בט"ו בשבט – החג לאילן.  

פעילות ט"ו בשבט שהתקיימה לכל אורך השבוע האחרון בגני הילדים, ומן הסתם תימשך גם בשבוע זה, הגיעה לשיאה עם טקס הענקת הסמכה לגנים ירוקים במחוז דרום. אל 20 הגנים הירוקים המתהדרים בתעודות הסמכה על היותם גנים מקיימים המקדמים ערכי סביבה, הצטרפו כעת שלושה גנים חדשים – גן כסיף1, גן פלג וגן אשחר.

ההצטרפות לגנים ירוקים מחייבת השתלבות בתהליך שנתי שבסופו על צוות הגן להגיש תכנית עבודה בתחום הקיימות ואיכות הסביבה, עמידה בקריטריונים המעוגנים בחוזר מיוחד והחלטה של משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה המעריכים את העבודה, משקללים אותה ומכתירים את הגנים הזוכים בתואר גן ירוק.

"הגנים המעוניינים להצטרף אל התכנית בוחרים לעצמם נושא לעסוק בו כדוגמת שימוש חוזר במוצרי צריכה, אנרגיה מקיימת, חיסכון והתייעלות בתחום האנרגיה, ניקיון וטיפוח הגן וסביבתו, פיתוח גינה אקולוגית וכיו"ב נושאים שעניינם כאמור קיימות ואיכות סביבה" אומרת גב' סיגל דאי – מנהלת מחלקת גני ילדים, ומברכת את שלושת הגנים שהוסמכו אתמול בטקס המחוזי.

למיזם עצמו כמה שותפים המלווים את צוות הגן: איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, מחלקת גני ילדים ומשרדי החינוך והגנת הסביבה. התוכנית עצמה נבנית ברוח חזון ראש העיר לעיר מקיימת, המתחיל כבר בגיל הרך ונמשך לכל אורך שנות הלימודים ועד בכלל. "הגנים אשר קיבלו אמש את תעודת ההסמכה לגן ירוק הם גן כסיף1, גן פלג וגן אשחר ומעתה יהיו הנושאים הירוקים לנושאים העיקריים שילוו את הגן במהלך השנה" אומרת גב' דאי ומודה הן לצוותי הגן, הן לשותפים בתהליך הליווי והן למדריכות המקצועיות.

בתוך כך אי אפשר שלא לקשור את האירוע החגיגי לחג הכי ירוק בשנה – חג ט"ו בשבט. כל גני הילדים עסקו השבוע בצומח ובמשמעויותיו לסביבה. עיקר תשומת הלב היתה סביב הפעילות היצירתית והיה מעניין לראות את שיתופי הפעולה של הילדים וההורים ליצירות מקוריות ומיוחדות כמו צמחים העשויים מפירות חיים, עציצים מפירות יבשים, עצים מחומרי מיחזור, ציורים ועבודות פלסטיות ועוד.

בשל מזג האויר החורפי שפקד אותנו השבוע, היו גנים שהקדימו את טקסי הנטיעות וערכו שתילה בחצרות הגן כבר בשבוע שעבר. כמו כן ערכו פעילות בסביבת הגן, בפארקים ובגנים העירוניים תוך שהם מבדילים בין סוגי צמחים ועומדים על היתרונות הסביבתיים שמעניק לנו העץ.

מבזקים
16/8/17
המרכז לשירות משמעותי וחיילי הנח"ל
14/8/17
מרכז קהילתי הנותן תמיכה למרבית צרכי
10/8/17
תושבים יקרים, לרגל פסטיבל הים התיכון
9/8/17
האפליקציה "אשדודית" הכוללת
8/8/17
עבודות על שד' מנחם בגין מיום ראשון,
8/8/17
המרחב הציבורי באשדוד לובש פנים חדשות
7/8/17
אוטוטו מתחילה שנת לימודים חדשה ולבית
6/8/17
אשדוד רושמת את כמות התלמידים הגבוהה
31/7/17
סן זהנג ז'ו (SEN ZHANG ZU), נספח ההגנה
30/7/17
הוא כבר עשה זאת עשר פעמים אלא שהפעם
<>
אבגדהוש
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר