אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

הורים וילדים לומדים על אינטרנט בטוח


תאריך: 14/02/2016

אתרי האינטרנט והרשתות החברתיות הפכו זה מכבר לחלק אינטגרלי מחיינו ובעיקר מחיי ילדינו. העידן החדש לא יכול לדלג על הטכנולוגיה הזמינה הזאת, המצויה בהישג ידם של הילדים, אך בצד יתרונותיה אורבות לנו גם סכנות. בבית ספר שז"ר, במסגרת שבוע "אינטרנט בטוח", למדו והפנימו את ככל מה שחובה לדעת על האינטרנט. גם ההורים למדו.

שבוע "אינטרנט בטוח" שהתקיים בבית ספר שז"ר היה עמוס בפעילות, ושיאו היה בטקס חגיגי שעמד בסימן "30 שניות לפני שיתוף והפצה". במהלך השבוע צפו הילדים בסרטים, השתתפו בפאנלים יחד עם הוריהם, התמודדו עם דילמות שונות והטמיעו מהם היתרונות והחסרונות של האינטרנט. גם נאמני המחשב של בית ספר שז"ר נטלו חלק בפעילות ובאמצעות שיר וריקוד, הם המחיזו את החשיבות בשמירה על  כללי הביטחון באינטרנט.

כך, במהלך שבוע הפעילות, השתתפו תלמידים והוריהם ברב-שיח שבו התמודדו עם דילמות מורכבות הניצבות לפתחם בתחום השימוש באינטרנט. נציגי הורים, מורים, תלמידי מועצת התלמידים ונאמני המחשב צפו בתחילת הפאנל בסרטון המעיד על חשיבות השימוש באינטרנט בצורה מושכלת ובטוחה, ולאחר מכן הוצגו בפניהם דילמות ואירועים שונים, עליהם התבקשו להגיב.

הדיון היה מפרה ומעניין כאשר התלמידים וההורים מגיבים ומתייחסים לסוגיות שהוצגו בפניהם, כל אחד מנקודת מבטו כמובן, תוך שחודדו השקפות והיבטים הנגזרים הן מהבנת המציאות והאתגרים שהיא מעמידה בהקשר האינטרנטי והן מבחינת המשמעויות המשליכות על ההתנהלות היומיומית.

אחד ההורים ציין כי הוא רואה חשיבות רבה בהעלאת הנושא למודעות והוא מברך על שיתוף ההורים בהעברת מסר אחיד לכל ציבור התלמידים באשר לעמדה המשותפת של הצדדים לגבי האינטרנט. ההורים כמובן הביעו את חששם מפני שימוש לא נכון באינטרנט והסכנות הכרוכות בו ומאידך, גם לנציגי התלמידים היה מה לומר כאשר הם הציגו בפני ההורים את עמדתם ואת המשמעות של הרשתות החברתיות עבורם.

בפעילות מסכמת שהתקיימו סביב שולחנות עגולים בסיום הפאנל, פעילות שנקראה "מעגלי שיח", אירח בית הספר שז"ר את תלמידי כיתה ה' מבית הספר חזון יעקב, בליווי הרב דרעי. במהלך הפעילות היה על כל קבוצה להתמודד עם דילמה מתוך שורה של נושאים שעלו בפאנל כגון: ה"סלפי ואני", "חוק וסדר ברשת", "אל תפלו ברשת" "ברומא התנהג כרומאי" ו"בריונות ברשת".

התלמידים התבקשו באמצעות שאלות מכוונות לדון על הנושא ובסיום כל קבוצה הציגה את הנושא לכלל התלמידים, הן מבחינה מילולית והן באמצעות מיצג אשר הוצג ברחבי בית הספר.

מבזקים
16/8/17
המרכז לשירות משמעותי וחיילי הנח"ל
14/8/17
מרכז קהילתי הנותן תמיכה למרבית צרכי
10/8/17
תושבים יקרים, לרגל פסטיבל הים התיכון
9/8/17
האפליקציה "אשדודית" הכוללת
8/8/17
עבודות על שד' מנחם בגין מיום ראשון,
8/8/17
המרחב הציבורי באשדוד לובש פנים חדשות
7/8/17
אוטוטו מתחילה שנת לימודים חדשה ולבית
6/8/17
אשדוד רושמת את כמות התלמידים הגבוהה
31/7/17
סן זהנג ז'ו (SEN ZHANG ZU), נספח ההגנה
30/7/17
הוא כבר עשה זאת עשר פעמים אלא שהפעם
<>
אבגדהוש
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר