אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

מנהיגים ירוקים עושים חיים


תאריך: 08/03/2016

פנינת הטבע היפה בפארק לכיש היתה למרחב אירוח ובפעילות עבור תלמידי בתי הספר הפעילים במסגרת הקיימות ואיכות הסביבה. המיוחד במפגש זה הוא בקבוצת התלמידים הבוגרים מאורט ימי שהלהיבו את ילדי היסודי בסדנאות שערכו להם בחיק הטבע.

שמש, משחקים, צמחייה, טבע, חברים, נחל, היכרות, יצירה, צחוק, גאווה, פעילות, למידה, הנאה. כל אלה הם רק חלק מהחוויות שצברו קבוצות המנהיגות הירוקה מעשרה בתי ספר יסודיים באשדוד, במפגש בנחל לכיש שהתקיים במסגרת הפעילות של הרשת הירוקה בעיר.

גליה פלג וכוכבה פיטרמן ליפשיץ, מנחות הרשת הירוקה, מלוות את בתי הספר זו השנה תשיעית בתכנית ליווי קלאסי לחינוך לקיימות. פעילות זו בעיר מתאפשרת הודות לשיתוף פעולה ייחודי באשדוד בין מינהל החינוך, תכנית קרב, איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה והמשרד להגנת הסביבה.

המפגש בין הילדים - כולם פעילים ומובילים את נושא הקיימות והשמירה על הסביבה בבתי הספר שלהם - התרחש בפארק לכיש, פנינת טבע קסומה ונחבאת הנמצאת בין אזורי המגורים לנמל אשדוד. יש בפארק פינת חי עם איילים ויחמורים, מרחבי דשא, עצים מצלים, צמחיית נחלים ואפילו כמה נוטריות שמשכו את תשומת לב הילדים.

גליה וכוכבה הכינו תכנית מגוונת וגייסו לעזרתן את תלמידי אורט קציני ים הסמוך. תלמידי התיכון המאמצים את הפארק באופן שוטף ושומרים על ניקיונו, נאותו כמובן ונרתמו לפעילות. התלמידים הבוגרים הדריכו את הצעירים בסדנאות של לימוד קשרים, הליכה על חבל, קפיצה על חבל ומשחקי כדור קבוצתיים. במקביל עסקו קבוצות אחרות  בבניית מובייל מחומרי טבע ומחרוזים צבעוניים. את התוצאה היפיפייה הם לקחו בגאווה לבית הספר, כדי לתלות אותו שם לקישוט.

התלמידים גם קיבלו מפה של הפארק עם משימות כמו חיפוש ציפורי בר וליקוט מידע בפינת החי, הכנת שלט וצילום קבוצתי מוצלח על פסל "כס המלכות". הם התפזרו ברחבי הפארק, הוציאו מרץ במשחקים, יצרו, אכלו וכמובן צילמו המון סלפי (חשוב מאוד!). בחלק השני של היום חילקו אותם המארגנות הנמרצות לקבוצות מעורבות. בכל קבוצה חברי מנהיגות ירוקה משני בתי ספר שונים, וביחד הם שיחקו במשחקי כדור וקיימות והכירו חברים חדשים. בסיום קיבלה כל קבוצה מתנה: שקית בד ובה זרעים של פרחי בר וירקות לזריעה בגינות של בתי הספר. סיום נהדר ליום בלתי נשכח.

הצוות המארגן לא שכח להודות כמובן לכל השותפים והמשתתפים בפעילות המיוחדת: תודה לתלמידי קבוצות המנהיגות, לצוותי הקיימות ולמורות המובילות בבתי הספר המגינים, אמירים, נוף ים, שירת הים, יד שבתי, גאולים, מעלות, רתמים, אחדות ושז"ר. תודה גדולה לחברים מאורט ימי אשדוד, למורה למדעי הים נועם ואן דר האל ולתומר אשל מסיירת הניקיון הארצית. תודה למרטין עובדיה, ראש מינהל חינוך יסודי אשדוד  ולמשרד להגנת הסביבה. תודה למרב יגר ולמננה צ'יקוואשוילי מאיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה על העזרה הרבה ביום הכנס ולפניו. תודה לגבי אייש הקב"ט מהעירייה ולצוותים המסורים שלו, שתמיד באים ושומרים עלינו בכיף ובמסירות.

 

מבזקים
16/8/17
המרכז לשירות משמעותי וחיילי הנח"ל
14/8/17
מרכז קהילתי הנותן תמיכה למרבית צרכי
10/8/17
תושבים יקרים, לרגל פסטיבל הים התיכון
9/8/17
האפליקציה "אשדודית" הכוללת
8/8/17
עבודות על שד' מנחם בגין מיום ראשון,
8/8/17
המרחב הציבורי באשדוד לובש פנים חדשות
7/8/17
אוטוטו מתחילה שנת לימודים חדשה ולבית
6/8/17
אשדוד רושמת את כמות התלמידים הגבוהה
31/7/17
סן זהנג ז'ו (SEN ZHANG ZU), נספח ההגנה
30/7/17
הוא כבר עשה זאת עשר פעמים אלא שהפעם
<>
אבגדהוש
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר