אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

חגיגה ירוקה בחווה


תלמידים בחוויה בטבע
תאריך: 24/05/2016

"מועצות תלמידים ירוקות", קבוצות המנהיגות הירוקות של בתי הספר היסודיים בעיר, סכמו את שנת הפעילות שלהם בחגיגה מרשימה בחווה לחינוך חקלאי. קבוצות התלמידים מ-24 בתי ספר בעיר פשטו על החווה והשתתפו בפעילויות מגוונות שהתקיימו בכל שטח החווה. התלמידים חקרו, תכננו ובנו רעיונות הקשורים בנושא "טבע עירוני" ולבסוף נהנו ממופע קרקס מפתיע.

24 בתי ספר יסודיים, הפעילים ופועלים במהלך כל השנה בתחום הקיימות ובליווי מקצועי של איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה, שלחו השבוע את מועצות התלמידים הירוקות שלהן לכנס תלמידים שהתקיים בחווה החקלאית. הכנס, המתקיים ברציפות כבר 14 שנים בעיר, עסק השנה בנושא "טבע עירוני" והתלמידים שהגיעו  לחווה החקלאית בעיר עברו מגוון פעילויות חווייתיות בנושא.

"טבע עירוני" הפך זה מכבר לאחד מהנושאים החשובים העומדים על סדר יומן של הערים הגדולות בישראל, וכחלק ממדיניות המקדמת ערכי סביבה וקיימות, הן שמות דגש על טיפוח ופיתוח הטבע הנופי הנמצא בגבולות העיר, ובהם התייחסות ידידותית לצמחיה ולבעלי חיים שונים החיים בעיר, למקורות המים ולאיכות האויר, לאינטראקציה בין האדם לטבע ולסביבת החיים העירוניים בכלל.

ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד-חבל יבנה, שהצוות המקצועי שלה ריכז את הנושא והפיק את הכנס, סיפרה לנו על התהליך. "הכנס שהפך כבר למסורת בעיר, הינו פעילות שיא לתלמידי המועצות הירוקות. התלמידים שהגיעו ליום זה עברו מגוון סדנאות חווייתיות בתחום איכות הסביבה ובדגש טבע עירוני. הם למדו על מערכות אקולוגיות ועל חרקים ובנו מבנה ייחודי: בית מלון לחרקים! הם ערכו תחרות ופענחו כתב חידה שנבנה במיוחד לכנס, כאשר פענוח כתב החידה דרש מהתלמידים לעבוד עם מגדיר עצים ומגדיר ציפורים. הם ערכו השוואה בין חיי הנוודות הקדומים לחיים המודרניים כיום והבינו מה המשמעות של החיים המודרניים בהיבט של צריכת משאבים והשפעה על המגוון הביולוגי הסובב אותנו. לסיום קינחו כולם בארטיקים וצפו בהפקה מיוחדת של קרקס ירוק".

מרב יגר, רכזת חינוך והסברה של האיגוד, סיפרה כי "תהליך ההכנה וההפקה של כנס כזה מתחיל כל שנה כמה חודשים לפני המועד. כל צוות החינוך וההסברה של האיגוד מתגייס לתהליך, יחד עם צוות החווה החקלאית באשדוד. שותפים נוספים ומרכזיים שלנו היו השנה החברה להגנת הטבע והרשת הירוקה כאשר ההפקה כללה תהליכים שהם חדשניים ברמה הארצית". גב' יגר ביקשה להודות לכל השותפים ובמיוחד לגב' מרטין עובדיה, מנהלת אגף חטיבה צעירה במנהל החינוך, על האמון הרב והשותפות בהובלת התהליך. לד"ר רננה אילן מהמשרד להגנת הסביבה על הסיוע. לחדוה אליעד מנהלת החווה לחינוך חקלאי, על ההתגייסות והשותפות בהובלת הכנס, למירית קשלס מהחברה להגנת הטבע, לגליה וכוכבה מהרשת הירוקה וכמובן לצוות המקצועי והמסור של איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד חבל יבנה - לאורי, למננה, לקרן, לנועם ולבטי.

מבזקים
16/8/17
המרכז לשירות משמעותי וחיילי הנח"ל
14/8/17
מרכז קהילתי הנותן תמיכה למרבית צרכי
10/8/17
תושבים יקרים, לרגל פסטיבל הים התיכון
9/8/17
האפליקציה "אשדודית" הכוללת
8/8/17
עבודות על שד' מנחם בגין מיום ראשון,
8/8/17
המרחב הציבורי באשדוד לובש פנים חדשות
7/8/17
אוטוטו מתחילה שנת לימודים חדשה ולבית
6/8/17
אשדוד רושמת את כמות התלמידים הגבוהה
31/7/17
סן זהנג ז'ו (SEN ZHANG ZU), נספח ההגנה
30/7/17
הוא כבר עשה זאת עשר פעמים אלא שהפעם
<>
אבגדהוש
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר