אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

תחושת המסוגלות האזרחית מצילה חיים


תאריך: 01/01/2017

עיריית אשדוד ממשיכה לקדם את יכולותיה למצבי חירום ומשפרת בהתמדה את רמת המוכנות שלה ואת המעבר המהיר משגרה לחירום. כעת, משקיעה העיר בפיתוח מודל לחיזוק החוסן הקהילתי, או בשפת רשויות הביטחון: את תחושת המסוגלות האזרחית של כל תושב בעיר. לקרוא ולהפנים.

הנושא המרכזי העומד בראש דאגותיה של מדינה ושל עיר בחירום הוא הצלת חיים. כל הפעולות והתיאומים, כל ההכנות והאימונים וכל האמצעים והמשאבים מופנים בעת חירום למשימה אחת מרכזית – הצלת חיי התושבים. לשם כך משקיעות העירייה ומערכות הביטחון במדינה לא מעט תשומת לב ומחשבה. אבל כולם מבינים שהצלת חיים היא משימה כלל מערכתית הנכונה באותה מידה לרשויות הציבוריות ולאדם הפרטי. המשמעות היא שעל האזרחים לקחת אחריות על חייהם, חיי משפחתם וקרוביהם ועל אלה הנמצאים בסביבתם הקרובה.

פיקוד העורף וגורמי הביטחון מאפשרים תפקוד אפקטיבי של התושב כאשר הם מספקים כללים והנחיות להתנהגות בחירום, יצירת מודעות נכונה לאירועי חירום, מידע רלוונטי ומסוגלות אישית של כל תושב להציל את עצמו ואת סביבתו באירוע חירום. כמו כן, תפקידם של כוחות הביטחון ופיקוד העורף הוא להעניק את הסיוע הנדרש בעת חירום, לאתר זירת אירוע ולזהות את סוג הפיגוע, לחלץ נפגעים, להעניק טיפול רפואי, לפנות פצועים, להדריך, להנחות ולכוון את התושבים להתנהגות בחירום ועוד. יחד עם זאת כולם מבינים ש-72 השעות הראשונות הן הקריטיות ולוקח זמן עד שכוחות הביטחון נערכים להעניק את הסיוע הנדרש. הערכות המחייבת גיוס כוחות, הצטיידות, תרגול מקדים, ארגון המשימות, נסיעה לאתר האירוע וכניסה לפעילות. לשם כך יש חשיבות רבה למוכנות העורף האזרחי ולמסוגלות שלו לטפל בעצמו באותו פרק זמן קריטי.

"התנהגות האזרח בדקות הראשונות של האירוע היא גורם קריטי בהצלת חיים" אומרים בפיקוד העורף ובאגף הביטחון העירוני ומציינים כי על מנת להגיע לרמת המוכנות הנדרשת, על התושבים להיערך בהתאם, לקחת אחריות אישית על סביבתם, לנקוט בפעולות המתחייבות מהנסיבות ולפעול בתבונה ובהיגיון ישר בעת שנשקפת סכנת חיים סביבם. "בהקשר זה יש לאזרח שתי חובות בסיסיות", אומרים באגף הביטחון ומציינים אותם: "1. היערכות מקדימה – הכנת המרחב המוגן והצטיידות באמצעים שיקלו על הימים הראשונים בחירום. 2. התנהגות בחירום – נקיטת הפעולות המתחייבות להצלת הנפש והרכוש בעת חירום".

בסך הכל מדובר בפעולות פשוטות שכל אזרח יכול לבצע על מנת להבטיח את רמת מוכנותו ואת יכולותיו בחירום. להלן הפעולות הנדרשות לשימור רמת המוכנות הנכונה:

1. תכנית חירום משפחתית: חשוב שכל בני המשפחה יהיו מעורבים בהכנה ועל ידי כך ירכשו כלים להתמודדות טובה יותר במצב חירום.
- ציידו את המרחב המוגן בציוד חיוני לחירום ובדברים שיקלו את השהייה.
- ארגנו תיק חירום, במידה ותידרשו לעזוב את הבית.
- הכירו את הנחיות ההתנהגות בעת אזעקה, אזור ההתגוננות שלכם, זמן ההגעה למרחב המוגן הרלוונטי אליכם, ומהו האמצעי שמתריע בפניכם על האיום.
- שוחחו עם בני המשפחה על היערכות נדרשת והתנהגות נכונה בעת אזעקה.
- הגדירו חלוקת תפקידים בין בני המשפחה ותכננו היערכות ע"פ מאפייני וצרכי משפחתכם.
- תרגלו כניסה למרחב המוגן, על פי פרק הזמן העומד לרשותכם.


2. הכינו ציוד חירום הכולל:
- אמצעי תקשורת; מטען נוסף/נייד; תאורת חירום; מסמכים חשובים; תרופות מים; מזון משומר; ערכת עזרה ראשונה; מטפה לכיבוי אש; ציוד נוסף שנדרש למשפחתכם;

מבזקים
28/6/17
הינך מוזמנת לערב סטיילינג ירוק הכולל
27/6/17
לראשונה יערך השנה שבוע שלם של אירועים,
27/6/17
1 מכל 3 הולכי הרגל שנהרגים או נפצעים
27/6/17
עם סיום שנה"ל, אלת"א אירחה
27/6/17
בימים בהם מדינת ישראל גועשת מבפנים ומותקפת
26/6/17
משפחה בטוחה באשדוד יוזמה שהחלה אך לפני
26/6/17
9 קווי לילה חדשים מצטרפים למפת השירות
25/6/17
למעלה מ-10,000 מבקרים, מאות כיתות, עשרות
25/6/17
אשדוד, עיר המתנדבים של ישראל. אלפי תושבים
25/6/17
חוויה יוצאת דופן לתלמידי חטיבות הביניים.
<>
אבגדהוש
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר