אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

הוכרזו הזוכים בפרס תור הזהב 2017


פרס תור הזהב שנת 2017
תאריך: 20/03/2017

פרס תור הזהב המוענק זו השנה השלישית, נועד לעודד יצירה איכותית של יוצרים וחוקרים החיים במדינת ישראל, בהשראת תקופת תור הזהב שהתאפיינה ביצירה גדולה לצד פתיחות ורב תרבותיות.
הזוכים בפרס הם: בקטגוריית המחקר- פרופ' משה בר-אשר, בקטגוריית המוסיקה- ד"ר אבי עילם-אמזלג ופרס מפעל חיים יוענק לגב' ריימונד אבקסיס.
הפרס השנה עומד על סכום כולל של 225,000 ₪.

"פרס תור הזהב" לקידומה וטיפוחה של יצירה איכותית בידי יוצרים וחוקרים החיים במדינת ישראל מוענק זו השנה השלישית. הפרס נועד לקדם ולכבד אישים המקדמים ומבססים את התרבות בישראל והנם מעמודי התווך המרכזיים של  ההוויה הישראלית. הפרס מעודד את שמירתם והתחדשותם של מסורות תרבותיות וקידום דיאלוג בין תרבותי ובין דתי בחברה בישראל. "פרס תור הזהב" נועד לבטא הוקרה על פועלם של יוצרים בתחומים: שירה, ספרות, מוסיקה, אמנות פְּלַסטית, אמנות הבמה והמסך, וכן על פועלם של חוקרים בתחומים: היסטוריה, מחשבת ישראל, הלכה, מנהג, תרבות, אמנות, לשון, ספרות וחברה, וכמו-כן על מפעל חיים ליחידים בגין הישגים חברתיים ו/או תרבותיים. קטגוריה זו של מפעל חיים נועדה לבטא את ההוקרה, הכבוד והחשיבות לעשייה ציבורית בעלת השפעה ניכרת על תיקון עולם, צמצום פערים חברתיים, קידומו של מרחב ציבורי רב-תרבותי ועוד.

ייחודו של "פרס תור הזהב" הוא בעולם התוכן והערכים שמייסדי הפרס מבקשים לקדם בחברה הישראלית, בדגש מיוחד על רב-תרבותיות חיונית ומתחדשת הנותנת ביטוי למגוון הקבוצות והקהילות בישראל. הפרס מתכתב עם תהליכים תרבותיים המתרחשים בעיר אשדוד שהפכה סמל לישראליות רב-תרבותית, המשלבת את תרבות הקהילות החיות בישראל עם יצירה תרבותית ישראלית עכשווית. הפרס המוענק בחול המועד פסח, ניתן השנה לשלושה זוכים, המזוהים עם מצוינות גבוהה ושיצירתם נוגעת בעולם הערכים המזוהה עם מוסד "פרס תור הזהב": בקטגוריית המחקר- פרופ' משה בר אשר. בקטגוריית המוסיקה - ד"ר אבי עילם אמזלג. בקטגוריית מפעל חיים - הגב' ריימונד אבקסיס.

מנימוקי השופטים:  

על הבחירה בפרופ' משה בר-אשר: פרופ' בר-אשר מכהן כנשיא האקדמיה ללשון העברית וכחבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים. נחשב לגדול חוקרי לשון חכמים ומגדולי חוקרי הלשון העברית בדורנו, ומוביל המחקר בתחום המסורות והלשונות של יהודי צפון אפריקה ושל קהילות פרובנס. פרס תור הזהב מוענק לו על תרומתו הכבירה במשך יובל שנים לחקר הלשון העברית והארמית לתקופותיהן ולחקר הערבית המוגרבית ותרבות יהודי צפון אפריקה.

על הבחירה בד"ר אבי עילם-אמזלג: ד"ר עילם-אמזלג, מוסיקולוג. סגנונו המוזיקלי מאחד מסורות אנדלוסיות ומערביות, שימש כמנצח וכמנהל המוסיקלי הראשון של התזמורת האנדלוסית הישראלית ועבודת הדוקטור החלוצית שלו על שירת הבקשות נחשבת לאבן דרך מכוננת בתרבות הישראלית. פרס תור הזהב מוענק לו על יצירת מוסיקה ישראלית-אנדלוסית חדשה מתוך ידיעה עמוקה של מסורת אבותיו, שצבר מהתנסות אישית אך גם ממחקרים אקדמיים מקוריים. על סמך הישגיו בתחומי ההלחנה, הביצוע והמחקר של המוסיקה האנדלוסית ושירת הבקשות בישראל ומחוצה לה ובהנחלה של תרבות מוסיקלית זו בחברה הישראלית.

על הבחירה בגב' ריימונד אבקסיס: גב' אבקסיס, זמרת ושחקנית ישראלית מוערכת, זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה. פרס תור הזהב מוענק לה על תרומתה הגדולה והחשובה להחייאתו והמשכיותו של הזמר המרוקאי העממי בישראל מאז שנות הששים ועד ימינו. על היותה לקולה של קהילה ולקולה של תרבות ממקום של מעשה אמנותי ויוצר, לצד קריירת משחק- בתיאטרון, טלוויזיה וקולנוע.

הזכייה לוותה בהליך שיפוט קפדני על-ידי ועדת הפרס המורכבת מחוקרים וחוקרות בעלי שם באקדמיה הישראלית. כל אחד משלושת הפרסים בכל שלוש הקטגוריות לעיל הוא בגובה 75,000 ₪, כגובה סכום הזכייה בפרס ישראל. מצורפים מטה נימוקי וועדת הפרס במלואם.

טקס הענקת פרס תור הזהב במעמד ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, יתקיים במסגרת פסטיבל תור הזהב, ביום רביעי, חוה"מ פסח, 13.4.17, 18:00, מונארט, אשדוד.

מבזקים
16/8/17
המרכז לשירות משמעותי וחיילי הנח"ל
14/8/17
מרכז קהילתי הנותן תמיכה למרבית צרכי
10/8/17
תושבים יקרים, לרגל פסטיבל הים התיכון
9/8/17
האפליקציה "אשדודית" הכוללת
8/8/17
עבודות על שד' מנחם בגין מיום ראשון,
8/8/17
המרחב הציבורי באשדוד לובש פנים חדשות
7/8/17
אוטוטו מתחילה שנת לימודים חדשה ולבית
6/8/17
אשדוד רושמת את כמות התלמידים הגבוהה
31/7/17
סן זהנג ז'ו (SEN ZHANG ZU), נספח ההגנה
30/7/17
הוא כבר עשה זאת עשר פעמים אלא שהפעם
<>
אבגדהוש
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר