אשדוד - דף הבית
אשדוד,
   העיר הישראלית
Instagram כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית

תקציר

תיאור

תמונה

תאריך

תאריך תפוגה

מיקום

שיוך

מבזק?

מצב אישור
קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי

נשק וסע בבטחה


תאריך: 12/12/2012

המאמצים המושקעים בשמירה על בטיחות הילדים בדרכם לבית הספר וחזרתם הביתה, הביאו את עמותת ״עיניים בדרכים״ להציע פרויקט מעניין שייושם בקרוב בכ-120 בתי ספר בישראל. גב' אלימלך אמצה את המיזם וכבר נערכת ליישומה בעיר. שיתופי הפעולה המתבקשים עם מינהל התפעול, באמצעות המינהלות, ומינהל החינוך יביאו לגיבוש מנגנון ההפעלה ולאחר מכן את יישומה בעיר.
גב' אילנית אלימלך, מנהלת המרכז לבטיחות בדרכים באשדוד, אומרת כי תכנית "נשק וסע בבטחה" יוצאת  לדרך באשדוד במטרה לצמצם את העומס בשעות הבוקר בשערי בתי הספר. "זו דרך נוספת להתמודדות עם תאונות הדרכים ולהבטיח את שלום הילדים בדרכם לבית הספר" היא אומרת ומציינת שהתוכנית מציעה אומנם מודל פשוט להפעלה אך היא מחייבת שיתופי פעולה ומחויבות לתוכנית.

כיצד זה עובד? התוכנית מציעה להציב, בין השעות 7.30-8.05 בבוקר, זוג הורים מתנדבים שיעמדו במקום בטוח, סמוך לכניסה, ויעזרו לילדים לרדת מהרכב ולצעוד לעבר הכניסה של בית הספר. פרוצדורה זו פשוטה יחסית אך חשובה ביותר משום שהורדת התלמידים בבית הספר בצורה לא בטוחה, מסוכנת ועלולה לגרום לפגיעה בילדים. ההורים שמסיעים את ילדיהם לבית הספר, חשים בבעיה הזו בכל בוקר כך שהפתרון המוצע יכול בהחלט לסייע בהתמודדות עם הבעיה באופן הבטוח ביותר לילדים ולהורים. 

הפרויקט, פרי יוזמתה של עמותת "עיניים בדרכים" כאמור, ייושם בכ-120 בתי ספר בכל הארץ ובאשדוד הוא ינוהל ע"י גב' אלימלך, מנהלת המרכז. "על מנת לקדם את התוכנית ולהפעילה באופן המרבי אנחנו משתמשים בסוד הגדול של אשדוד – שיתופי פעולה" אומרת היא ומציינת את רכזי  המנהלות  במינהל  התפעול: את מר אהרון  מור ומר דני יצחק, אשר נוטלים חלק בהתארגנות לקראת השקת התוכנית.

ראש מינהל התפעול מר שלמה רוטנברג הביע מחויבות אישית לנושא, לאחר שניתח את משמעויותיו ואת יתרונותיו הבולטים בשמירה על החיים. "אנו חייבים לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע בהתמודדות עם תאונות הדרכים והשמירה על ערך החיים" אמר והבטיח לפעול להכנת התשתית המיטבית כך שלכשתושק התוכנית היא תתבצע בצורה הטובה והבטוחה ביותר.

להבניית התשתית יש להיערך מבחינה לוגיסטית, למפות את הרחובות ולסמן את מקומות החנייה ואת מעברי החצייה, לצבוע מקומות בהתאם להמלצות אנשי המקצוע, לערוך סיורים בבתי הספר לשם איתור בעיות תשתיות העלולים להפריע בשלבי היישום ועוד.

מנהלת בית ספר  גאולים גב' אתי ויצמן אומרת: "מיזם 'נשק וסע  בבטחה' הוא אולי הפתרון היחיד היכול להתמודד עם פקק המכוניות שנוצר בבוקר בכניסה לבית הספר" ומביאה לדוגמא את אסיפת ההורים שהתקיימה בבית הספר, כאשר הורים הורידו ברחוב הסמוך לבית-הספר את ילדיהם והורים מתנדבים קלטו אותם עד אשר החנו ההורים את רכבם במקום בטוח. במערכת החינוך מוסיפים ואומרים שלבד מן ההיבט הבטיחותי יש במיזם גם מרכיב חינוכי המלמד את הילדים להתנהגות נכונה ובטיחותית.

בתמונה -אסיפת הורים וילדים במסגרת הפרויקט  "נשק וסע בבטחה", בבית ספר גאולים.

מבזקים
1/9/15
חופשת הקיץ אוטוטו מגיעה לסיומה ובמינהל
1/9/15
ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בחר לפתוח
31/8/15
חברת טרגט קול אשר קיבלה החלטה לפני כשנה
31/8/15
את תוכנית "יורדים מהבמה, תוכנית
31/8/15
המחלקה ליחסי ציבור העלתה לפני כחודשיים
31/8/15
לכל אדם יש חלומות אותם היה רוצה להגשים.
30/8/15
שבת בערב. השמש כבר שוקעת ואחרוני המתרחצים
27/8/15
83 אחוז מתושבי אשדוד ממחזריםהמודעות
27/8/15
ביום שני האחרון נפגשו עשרות מתנדבי סיירת
26/8/15
ישיבת מועצת העיר תתקיים באולם מועצת
<>
אבגדהוש
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

ארנונה מקוון

צו ארנונה


 

כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר