אשדוד - דף הבית
התושב במרכז
  העשייה העירונית
כתוב לנו facebook מפות RSS
שנה גודל טקסט וצבעים:
   
   
עמוד הבית
כללימוקד עירונירישוי עסקיםאיכות הסביבהחופיםתברואה, פיקוח וחניהאחזקהנטיעותמינהלות הרבעיםתחבורה ירוקה

שומרים על אשדוד נקייה

ביובית מזהמת

במהלך סיור שגרתי של היחידה באיזור התעשייה הכבדה, זוהתה ברח' ההדרים בחזית העסק אוטו-הייטק ביובית של חברת "א.ח.ד ביוב סתום" המזרימה חומר בצבע לבן בעל ריח חריף לכוך הביוב, לאחר שביצע שאיבה של החומר מאחד העסקים באיזור התעשייה הצפוני. הנהג עוכב ונלקחה דגימה מן החומר שהוזרם לביוב לבדיקת מעבדה.
לאחר קבלת תוצאת המעבדה, החליטה עיריית אשדוד לנקוט בהליך משפטי כנגד נהג הביובית ומעסיקו.

   
   

השלכת שקי סוכר ממפעל "אמ-אב"

במהלך פעילות היחידה נתגלתה ערימת שקי סוכר מחוץ לשטח מפעל אמ-אב אשר נמצא צפונית לגדת נחל לכיש. לאחר פעילות אכיפה של היחידה, שכללה הסברה ומתן התראה לבעל העסק, שקי הסוכר פונו והשטח נותר נקי ומסודר.
בעל העסק התחייב שמפגע זה לא יחזור בעתיד, תוך ההבנה כי יש לשמור על נחל לכיש וסביבתו.

   
   

השלכת פסולת מאתר בנייה "בר-סנטר"

במהלך סיור שגרתי של היחידה זוהתה ערימת פסולת גדולה מזרחית לשד' הרצל בגב של רח' האורגים באיזור התעשייה הכבדה מחוץ לאתר הבנייה "בר-סנטר", שהושלכה ע"י הקבלן. הערימה כללה פסולת בניין, קרשים, שקיות, שאריות אוכל ועוד. לאחר פעילות אכיפה של היחידה תוך שיתוף פעולה עם מחלקת פיקוח על הבנייה, הוצא לקבלן צו הפסקת עבודה עד לפינוי הפסולת.
הפסולת פונתה כעבור 24 שעות והשטח חזר לקדמותו. 
 

   
   

הזרמת שמנים לביוב העירוני

במהלך פעילות היחידה באיזור התעשייה הצפוני, נתפסה ביובית מזרימה חומר בעל גוון צבע שחור ובעל ריח חריף לכוך הביוב העירוני. לאחר תשאול שנעשה על ידי מפקחי היחידה התברר כי נהגי הביובית שאבו את החומר שהתברר כשמן מאחד המוסכים באיזור התעשייה הצפוני. כנגד נהג הביובית ומעסיקו החליטה עיריית אשדוד לנקוט בהליך משפטי.

   
   

אתר מיחזור פסולת פיראטי

במהלך פעילות היחידה אותר אתר פסולת פיראטי סמוך לגדת נחל לכיש. באחד הסיורים במקום נתפסה משאית שייעדה להשליך פסולת נוספת באיזור. בשילוב עם מחלקות נוספות בעירייה ועם המשטרה הירוקה נתפסה המשאית ונלקחה למגרש המשטרתי עד לשחרורה ע"י בית המשפט. מפעיל האתר חויב לפנות את השטח ולנקות את הפסולת. הפסולת פונתה והשטח חזר לקדמותו. נגד מפעיל האתר ונהג המשאית החליטה עיריית אשדוד לנקוט בהליך משפטי.

   
   

 מבנה נטוש ברחוב הקדמה

במהלך סיור שגרתי באיזור התעשייה הצפוני זוהה על ידי מפקחי היחידה מבנה נטוש ברח' הקדמה פינת הבטיחות. המבנה היה עמוס בערימות פסולת הכוללות פסולת בניין, אשפה וחלקי מתכות. כמו כן המבנה שימש כאתר לינה לשב"חים. בעל המבנה אותר על ידי מפקחי היחידה וחויב לפנות ולגדר את המבנה, המבנה גודר ונוקה.

   
   

השלכת פסולת ברחוב העופרת

במהלך פעילות היחידה ברח' העופרת זוהתה ערימת פסולת מחוץ ל"מוסך אולימפיה" אשר הושלכה על ידי עובדי המוסך והעסקים בסביבה. ניתנה התראה על ידי מפקחי היחידה כי יש לפנות את הפסולת במלואה לתוך מכולה על מנת לבצע את פינוי האשפה בצורה מוסדרת ולא להניחה על הקרקע. הפסולת פונתה ולמקום הובאה מכולה.

   

 הזרמת תשטיפים ממפעל הקורנס

במהלך סיור שגרתי זיהו מפקחי היחידה הזרמת תשטיפים מתוך שטח מפעל לעופרת באיזור התעשייה הצפוני לרשות הרבים. ההזרמה בוצעה על ידי צינור המחובר לבור אגירה אשר ממוקם בתוך שטח המפעל. נלקחה דגימה מהתשטיפים על ידי נציג מאיגוד ערים לאיכות הסביבה. עיריית אשדוד החליטה לנקוט בהליך משפטי נגד המפעל.

   
   

הזרמת תשטיפים ממפעל בטון ברחוב החרושת

במהלך סיור בוקר באיזור התעשייה הצפוני זיהו מפקחי היחידה זרימה חזקה של תשטיפים ממפעל "סולל בונה" ברחוב החרושת, כאשר זרימת תשטיפי הבטון היא מתוך שטח המפעל אל רשות הרבים לכביש ולנקז העירוני. החומר נדגם על ידי מפקחי היחידה ונלקח לתוצאות מעבדה. עיריית אשדוד החליטה לנקוט בהליך משפטי נגד המפעל. 

   
   

 השלכת פסולת במתחם "סטאר סנטר"

במהלך פעילות היחידה זוהתה ערימת פסולת בשטח הפתוח בצד המערבי של מתחם "סטאר סנטר" שהושלכה על ידי עובדי המתחם והעסקים. מפקחי היחידה התראו בפני מנהלי המתחם כי יש לפנות את הפסולת לאלתר ולא יינקטו אמצעי אכיפה. הפסולת פונתה במלואה והגישה אל השטח נחסמה, תוך התחייבות מצד מנהלי המתחם שלא להשליך פסולת במקום זה בשנית.

   
   

הזרמת תשטיפים ממפעל לייצור תכשירי קוסמטיקה

במהלך פעילות אכיפה של היחידה באיזור התעשייה הצפוני נתגלתה הזרמת תשטיפים ממפעל "עטרון פיתוח-אינטרקוסמא", צבעו של החומר בצבע לבן מוקצף כאשר הוא זורם לאורך רחוב המדע. נלקחה דגימה של החומר על ידי מפקחי היחידה, שהועברה לבדיקת מעבדה. עיריית אשדוד החליטה לנקוט בהליך משפטי נגד המפעל.

   
   

השלכת פסולת על גדת נחל לכיש

במהלך סיור שגרתי של מפקחי היחידה נתגלתה ערימת ארגזי עץ ריקים אשר הושלכו סמוך לגדת הנחל מתחת לגשר הנמל. על הארגזים הוטבע שם חברת "רפאל". מפקחי היחידה יצרו קשר עם מנהל איזור דרום של חברת "רפאל" אשר התחייב לאתר את קבלן המשנה שהשליך את הארגזים ולהחזיר את השטח לקדמותו תוך שהוא מבטיח שאירוע זה לא יחזור בשנית, וכי הקבלן אשר השליך את הארגזים יישא במלוא האחריות לאירוע. הפסולת פונתה והשטח הוחזר לקדמותו.

   
   

השלכת פסולת בניין ברחוב העבודה

במהלך סיור באיזור התעשייה הקלה זוהתה ערימת פסולת בנייה על ידי מפקחי היחידה, מחוץ לעסק "שיש האומן" ברחוב העבודה. לאחר אזהרות בעל העסק נקנס וחויב לפנות את ערימת הפסולת. ערימת פסולת הבניין פונתה והשטח הוחזר לקדמותו. 
 

   
   

 

;#;#
כל הזכויות שמורות © 2011 עיריית אשדוד  עיצוב אתר: NivDesign  נבנה ע"י החברה לאוטומציה
לעמוד הבית  |  הפוך לעמוד הבית  |  הוסף למועודפים  |  הצהרת פרטיות  |  זכויות  |  הדפסה  |  שלח לחבר  |  צור קשר